Plac Kaszubski 8 lok 311 Gdynia

+48 58 3331000 biuro@e-centrum.eu

Korzyści

Korzyści ze stosowania podpisu elektronicznego

Przesyłanie dokumentów przez Internet jest bardzo tanie, wygodne i pozwala zaoszczędzić Twój czas. Odpada drukowanie, a następnie ręczne wypełnianie i podpisywanie dokumentów. Dodatkowo możesz zapomnieć o pieczętowaniu, kopertowaniu i wysyłce wraz z jej kosztami.

Dokumenty przekazywane są natychmiast w sposób bezpieczny, a Ty automatycznie otrzymujesz urzędowe poświadczenie ich odbioru. To szczególnie ważne, gdy musisz co miesiąc wysyłać duże ilości dokumentów.

Zobacz ile twoja firma zaoszczędzi korzystając z kwalifikowanego podpisu elektronicznego

OSZCZĘDNOŚĆ PIENIĘDZY CZASU
MAŁE PRZEDSIĘBIORSTWOmiesięcznie generujące ok. 50 dokumentów  4487 zł 11 dni
ŚREDNIE PRZEDSIĘBIORSTWOmiesięcznie generujące ok. 150 dokumentów 14 667 zł 32 dni
DUŻE PRZEDSIĘBIORSTWOmiesięcznie generujące ok. 500 dokumentów 46 917 zł 96 dni

* Oszczędności dla przedsiębiorstwa posiadającego podpis elektroniczny w skali roku

 

Kwalifikowany znacznik czasu

Usługa „Znacznik Czasu” jest przydatna w sytuacjach, gdy data odgrywa ważną rolę przy weryfikacji i uwiarygodnianiu różnego rodzaju dokumentów, umów czy certyfikatów.
To pewnego rodzaju „etykieta” przypięta do dokumentu elektronicznego lub aplikacji, na podstawie której można bez problemu określić dokładną, wiarygodną datę jego powstania lub sygnowania.

Znacznik Czasu znajduje zastosowanie szczególnie w przypadku umów i rozliczeń z partnerami biznesowymi, klientami i instytucjami publicznymi.
Czas, którym znakowany jest dokument, nie wynika z czasu systemowego (stacji roboczej lub serwera), lecz pochodzi z niezależnego źródła, jakim jest Zaufana Trzecia Strona.

Dokumenty ze Znacznikiem Czasu (np. faktury czy wnioski) są zabezpieczone przed sfałszowaniem i antydatowaniem. Dzięki temu są w pełni wiarygodne dla wszystkich firm, instytucji, urzędów i klientów indywidualnych.

Usługa kwalifikowanego elektronicznego znacznika czasu  jest zgodna z art. 42Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego iRady Unii Europejskiej Nr 910/2014 z dnia 23 lipca 2014r.(eIDAS)

 

ZNACZNIK CZASU NIEKWALIFIKOWANY KWALIFIKOWANY
Zgodność z eIDAS (Pierwsza w Polsce)
Wywołuje skutki prawne daty pewnej
Wiarygodne oznaczanie czasu
Datowanie dokumentów i podpisów elektronicznych (SHA1)

* Przeniesienie certyfikatu do CERTUM Dla nowych klientów + 5000 znaczników czasu w prezencie

Główne zastosowania – znakowanie czasem:

  • umów przesyłane w formie elektronicznej do banków, instytucji ubezpieczeniowych i firm partnerskich,
  • podań i wniosków przesyłanych w formie elektronicznej do urzędów administracji publicznej,
  • faktur elektronicznych przesyłanych do odbiorców w formie elektronicznej.

 

Najważniejsze korzyści:

  • skutki prawne „daty pewnej” w rozumieniu przepisów KC,
  • pewność utworzenia dokumentów w określonym czasie,
  • zapewnienie bezpieczeństwa obrotu handlowego w Internecie,
  • zabezpieczenie programów komputerowych przed sfałszowaniem i zawirusowaniem.
Wygoda – ułatwia pracę Lista czynności i przedsięwzięć, które można załatwić przez Internet stale rośnie. Korzystając z bezpiecznego podpisu elektronicznego możesz przesyłać do urzędów oficjalne deklaracje, wnioski i podania. Dokumenty z e-podpisem mają taką samą moc prawną, jakby były podpisane własnoręcznie i dostarczone przez Ciebie osobiście lub drogą pocztową. Podpis kwalifikowany to sprawdzony sposób na usprawnienie działania firmy.
Mobilność – praca na odległość, praca 24/7 Podpis elektroniczny to już biznesowa codzienność na całym świecie. Internet znacznie przybliża do siebie kontrahentów, a e-podpis pozwala finalizować ważne przedsięwzięcia bez wychodzenia z biura. Pocztowa wymiana korespondencji trwałaby całymi dniami jeśli nie tygodniami. Jednak wystarczy użyć podpisu elektronicznego, żeby całą sprawę załatwić w dosłownie kilka minut! Takich ułatwiających życie zastosowań podpisu elektronicznego jest o wiele więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-podpisy

FREE
VIEW